Podsumowanie VII Regionalnego Plastycznego Konkursu Logopedycznego

29 stycznia 2020 r. w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste podsumowanie VII Regionalnego Plastycznego Konkursu Logopedycznego „Przysłowia na każdą porę roku”. W tym roku szkolnym uczniowie szkół oraz ośrodków zmierzyli się z zadaniem zobrazowania przysłów i powiedzeń związanych z porami roku. Oprócz dużych walorów artystycznych prace prezentowały także walor dydaktyczny. Uczniowie wraz z opiekunami postarali się o wyszukanie powiedzeń mało znanych, rzadko używanych, czy związanych z regionem. Cytowanie przysłów przez laureatów stanowiło także niełatwe ćwiczenia logopedyczne. Oto niektóre powiedzenia, które mogliśmy usłyszeć oraz obejrzeć na pracach laureatów:

Kiedy sierpień wrzos rozwija, jesień krótka szybko mija.

Na wiosnę ceber deszczu – łyżka błota

Na jesień łyżka deszczu – ceber błota.

Jeżeli w żniwa mysz gniazdo wysoko w polu zakłada,

Znak to, że zima srogie śniegi zapowiada.

Honorowy patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem”. Celem organizatorów konkursu jest rozwijanie talentów uczniów, sprzyjanie możliwości uzyskania sukcesu jak i integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z ich rówieśnikami ze szkół masowych.

Zakupienie nagród rzeczowych dla laureatów konkursu było możliwe dzięki życzliwości i hojności Stowarzyszenia na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” oraz firmy SANBUD Jacek Bałka.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział, gratulujemy miejsc na podium i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!